ראש השנה ואנטי-אוקסידנטים – נוגדי חמצון

כתבה שפורסמה באתר msn.

נלחמים בחמצון
מאת גלית קרן – p.m.e
25/09/2008

יין, תפוח בדבש, רימון, דגים; ראש השנה מגיע ואיתו סמלי חג רבים, כיצד הם מועילים לעור הפנים?

היין

“אז נרים כוס יין ונשתה לחיים, לחיי חיים בריאים יותר”, כך שר לו ישראל בר-און, הכוכב הנולד האחרון שלנו. מה יש בו ביין, שמומלץ כל כך לשתייה על בסיס יומיומי, אפילו ע”י רופאים?

ביין, ובעיקר ביין אדום, קיימים מרכיבים שיש להם אפקט המגן מפני הצטברות שומנים בדפנות כלי הדם, וכן השפעה המונעת התפתחות קרישים בכלי דם. היין גם מכיל חומרים כימיים שנקראים פלבנואידים – ואלו משחקים משחק חשוב כנוגדי חמצון, ובנוסף מעלים את רמת הכולסטרול “הטוב” (hdl )-האחראי על סילוק השומן מדפנות כלי הדם. יש לשים לב, הכוונה כאן היא לא שתתחילו להוריד בקבוק יין על בסיס יומי. כוסית ליום, בהחלט תעשה את העבודה.

תפוח בדבש – שילוב מנצח

התפוח מכיל בקליפתו סיב תזונתי בשם פקטין, הפקטין גם הוא משפר את רמת הכולסטרול הטוב ועוזר בהורדת הכולסטרול ה”הרע” – זה שגורם לסתימת עורקים. לפקטין יש גם תכונות אנטי סרטניות ורצוי לאכול תפוח ליום (בניגוד ליין, אפשר גם יותר מאחד).
הדבש מכיל סוכרים, ויטמינים, מינרלים, חומצות אמינו – הוא מרפא פצעים וקוטל חיידקים.

רימון

מיץ הרימונים משפיע לטובה על בריאותנו ומגן מפני התפתחות מחלות לב וכלי דם. מחקרים הראו כי שתיית כוס מיץ רימונים אחת ביום הורידה את רמות הכולסטרול בדם ואף את ערכי לחץ הדם בצורה מובהקת. בנוסף לכך, יש מחקרים המראים כי לגרגירי הרימון ולמיץ הרימון בפרט יש השפעה מגינה מפני התפתחות סרטן (בעיקר סרטן השד) והגנה מפני פגיעה של רדיקלים חופשיים.

דג

אכילת דגים פעמיים בשבוע לפחות – מעשירה את הגוף בחומצת שומן מסוג אומגה 3, שגם היא עוזרת במניעת התקפי לב, ובנוסף עוזרת לזיכרון ולהפרעות קשב וריכוז.

כל המרכיבים הרשומים מכילים אנטי אוקסידנטים, או בשפת העם: נוגדי חימצון. נוגדי החמצון חשובים ביותר גם באספקט מניעת מחלות וגם בשמירה כנגד הזדקנות העור. תהליך החמצון קורה כמעט מכל דבר שסביבנו: קרינת שמש, עישון, זיהום אוויר, פיח, מחשבים ואפילו בתהליך הנשימה הרגיל שלנו. לכן חשוב ביותר לספק נוגדי חימצון הן ברמת התזונה והן ברמת הקרמים שאנו מורחים על העור, וזאת כדי לשמור ולהגן עליו.

טיפול חדשני, שמתבסס על אנטי אוקסידנטים, ניתן בקליניקה של גלית קרן, הטיפול עושה שימוש בסט מבחנות המכילות חומרים טהורים – שבחלקם משפיעים על העור ברמה גבוהה אף יותר מנטילת תוספי תזונה. למריחת נוגדי החמצון, תפקיד משמעותי ביותר בהגנה מפני נזקי הרדיקלים החופשיים.
הטיפול מתאים לנשים וגברים כאחד!
לפרטים נוספים על הטיפול המהפכני צור/צרי קשר

שתפי פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
גלילה לראש העמוד